КолумниТОП

КОЈ Е ВИНОВЕН????

Редовно си полнеле ТУБИ со ДИЗЕЛ ГОРИВО на безгранична зона Бугарија Турција… Редовна пракса, пошто таму ДИЗЕЛОТ бил од 70 до 90 евро центи… Веројатно му се дупнала гума, изгубил контрола, удрил во Банкина е се превртел БОЧНО… Со превртувањето ТУБИТЕ паднале и почнале да течат, а бидејки се лизгал автобусот најмалку 40 метри, од ИСКРИ се запалил примарно баш напред кај што биле тубите, и како течела нафтата се ПАЛЕЛ и целиот АВТОБУС… Затоа спасени се само 7 души кои седеле позади кои ја скршиле задњата шофершајбна и избегале…. Нормално пракса е да се вози ноќе за да не се плаќа хотел за спиење, нормално се шофери кои возат буквално секој ден… И ТОА Е ТОА….
Sasho Tasevski
1 ч. 
Пак гореа живи луѓе. Овојпат трипати повеќе од минатиот пат. И пак ќе најдат за виновик некој кабел, до нашиве да е истрагата.
Зошто трагедиите толку често ни се повторуваат?
Се сеќава некој на несреќата кај Ласкарци?
Исто се бараше жртвен јарец, поединец.
А ви текнува тогаш кога се удавија 15 бугарски туристи во Охрид, на тепсија езеро, зашто потона бродот?
Никој никогаш не го става системот под прашање. Целата вина паѓа на еден грб, Кабелот или шоферот или условите на патот.
За да не остане простор за поширока одговорност.
А системот е тој што смрди, зашто смрдат тие што го создадоа.
Притоа, ќе слушнете како главниот идиот ја користи трагедијата во Бугарија за праќање политикантска порака дека ете: Несреќата ќе не зближи со Бугарија.
Резил.
Како да не знае што зборува.
Како да не му чуе.
Психо.
Нема достапен опис
Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст


Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.