КолумниТОП

КОИ СЕ ПОЗНАТИ ФАЦИ ОД ЈАВНИОТ ЖИВОТ СЕ НА ПЛАТЕН СПИСОК НА ,,БУГАРСКИОТ ДВОР”???

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ПО БУГАРСКИ РЕЦЕПТ

pismo

Нема достапен опис

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ПО БУГАРСКИ РЕЦЕПТ КОИ СЕ ПОЗНАТИ ФАЦИ ОД ЈАВНИОТ ЖИВОТ СЕ НА ПЛАТЕН СПИСОК НА ,,БУГАРСКИОТ ДВОР”??? МОРА ДА ДОЗНАЕТЕ!!! Со доаѓањето на власт на Заев, со неговата банда, во Македонија се ,,повампири” Бугарофилството! Заев, користејќи ја политичката моќ, инсталираше цела мрежа од познати фаци од политичкиот и јавниот живот во Македонија, кои ги стави во служба на побугарчување и асимилација на се што е Македонско!

Нема достапен описНема достапен опис

Кој се е на овој список? Да почнеме по ред: 1. Петар Богојески, исфрлен од ВМРО ДПМНЕ, школуван од Бугарите, со ,,чиновничка плата” КУПИ ХОТЕЛ, еден од главните протагонисти на лудоста: Бугарската црква, мајка црква на МПЦ, жеден за власт и моќ, формира граѓанско движење ,,Македонски концепт”, а добро платен од брашта му Б’лгари, одработува по Бугарски рецепт!!! Пецеееее, будало Крушевска, зарем не гледаш дека Македонците не ја сакаат Бугарија??? Не гледаш, бидејќи си заслепен од Бугарските пари! 2. Љубчо Ѓорѓиевски, шизофреничар, чистокрвен благонадежен Б’лгарин, беше ,,КАПО” на мафијата за време на неговото владеење, се што опљачка од Македонија, се однесе во Бугарија, на сигурно, дома си е дома!!! Но, за да му го чуваат газот брашта му Б’лгари, мора да одработи! Секојдневно се глупира со колумни, во кои пласира Великобугарски тези!

Нема достапен опис

А од тоа резултатот му е масовно плукање од Македонците по него и се што е негово! Од него се срамат сите Македонци кои своевремено ,,вени сечеле” за овој изрод! 3. Владо Бучковски, излитен политичар, не авторитетен професор, криминоген тип, со криминални дејанија како Министер за одбрана. Заев го пронајде, политички да го рехабилитира, го испрати во Софија како специјален преговарач, да троши народски пари и да распродава се што е Македонско и свето! 4. Марјан Николовски од Сител, администратор и еден од сопствениците на Религија.мк, платен медиумски да пласира ,,бугарштина”, женет, преженуван, Б’лгарски зет! Епа како вели народот: ОД КАДЕ Е ЖЕНАТА, ОД ТАМУ Е РОДАТА…! Епа зетеееее, МРШ в’в Б’лгарија… Да не заборавиме, другиот сопственик на Религија.мк е Бугарскиот ѓаол Партениј (ортакот на Марјан). 5. Струмичкиот Владика Наум, неписмен, а доби титула Доктор од Универзитетот во Трново Бугарија, како награда за побугарчување на Македонија! Доктореееее, нешто ме боле-доле!!! Дојди да бациш, ќе ми помине!

Нема достапен опис

Ееееееј ќе заборавевме за малку, Наум им стана потрчко на бугарите. Ехх грешен докторееее, посран си бе брат! 6. Бигорскиот Ѓавол Партениј, Б’лгарски брат, продадена душа, другар на Заев и Мила Царовска!

Нема достапен опис

Ѓаволееее, се збори дека си почнал да го практикуваш ЛЏБТ концептот на Мила??? А??? Е јебига, КАДА НЕМА ПИЦА, ДОБРА ЈЕ И ГУЗИЦА… 7. Зоран Заев, на овој Бугарин може да му завиди и Ванчо Михајлов!!! За ова муртинско говедо се е Б’лгарско! Бојко брат, Каракачанов исто лајно, во него има се, само Македонско НЕ! Нееее, грешкааа, има за Заев нешто Македонско! Ќелија од пет ѕвезди во Македонскиот затвор Шутка, веднаш штом ќе падне од Власт…! НА БУГАРИТЕ МЕСТОТО ИМ Е ВО БУГАРИЈА!!! ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!!!
Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описМакедонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.