ЗанимливостиХороскоп

Кои се четирите најопасни денови во јули и од што треба да се чувате?

Кои се четирите најопасни денови во јули и од што треба да се чувате?

Астролозите предвидуваат дека јули ќе биде многу турбулентен месец кој носи многу промени.

Исто така, тие ги издвојуваат четирите најопасни денови.

5 јули – Негативни транзити на Марс и Меркур

Ова е најопасниот ден во месецот. Во исто време ќе се случат два важни астролошки настани – Марс се претвора во знакот на Бик, а Меркур во знакот на Рак. И двата настани ќе ги свртат планетите против нас. Марс ќе остане во Бик до 19 август, а за тоа време многумина ќе станат сомнителни, недоверливи и малку исплашени.

Во многу случаи, сето тоа ќе биде неосновани стравови, но тоа нема да ни биде голема утеха.

Меркур во Ракот е опасен затоа што ќе станеме летаргични, малку незаинтересирани, безволни. Поради сето тоа, 5 јули ќе биде најлошиот ден за работа, за какви било почетоци. Побарајте го вашето безбедно засолниште, каде што се чувствувате опуштено и безгрижно за полесно да го пребродите овој период.

13 јули – Супермесечина

Супермесечината е најопасниот тип на полна месечина. Таа ќе биде толку блиску до Земјата, што ќе биде многу впечатлива на небото и поголема од вообичаеното. Исто така, ќе има посилно влијание врз нашите животи, среќа и расположение.

Месечината ќе биде во Јарец на 13 јули, како резултат на што ќе бидеме малку поповлечени, свртени кон себе. Повеќе ќе уживаме да го поминуваме времето сами отколку во друштво.

16 јули – спој на Сонцето и Меркур

Конјукцијата е негативен аспект кој најчесто се јавува помеѓу Сонцето и Меркур, бидејќи тие се секогаш на иста страна од Земјата. Астролозите советуваат да не ја напуштате зоната на удобност на овој ден, да не одите далеку и да не трошите многу пари. Луѓето кои имаат силна страна на суетата на овој ден би можеле да изгубат се што стекнале во последно време.

28 јули – Почнува ретроградниот Јупитер

Последниот опасен ден од јули е денот на почетокот на ретрофазата на Јупитер. Планетата ќе остане на оваа позиција до 24 ноември. Во овие месеци може да се случат многу лоши работи. Можеме да ја изгубиме моќта на интуицијата, да станеме алчни, бескомпромисни. Најверојатно, на 28 јули ќе го почувствуваме првиот бран на негативност, изразен во форма на чувство на вознемиреност и недостаток на мотивација.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.