Колумни

Кога беше ВМРО на власт си го имаше ајдукот Раде Шабан,сега СДСМ си ја имат Габриела-Шабан

pismo

Директорка на Паланечка гимназија Габриела си земала комбе РЕНТА-КАР, шофер на изнајменото комбе го ставила нејзиниот сопруг да лапа мрсни дневници од програмата на ЕРАЗМУС.Цел на посетата на Хрватска било да го види директорката издресирсно Кавадаречко магаре од 285.000евра. Директорка си отседнала во луксузен хотел со сопругот на Хрватското приморје на сметка на ЕУ. Дали обвинителството за ОЈО ГОКК и Обвинителството ЕУ ќе поведат истрага за директорката на Паланечката гимназија, за ненаменски трошење и луксузирање со пари од ЕУ ФОНДОВИ?.

Директорката Габриела има сторено повеќе кривични дела при Јавни набавки на стоки и услуги. Паланечката Полиција ја штити од кривичен прогон со тоа што доставува голи ИЗВЕШТАЈИ до ОЈО Крива Паланка,во које нема обвинител 8 години.

Комисијата за ЈАВНИ НАБАВКИ во нашето училиште е составена од слепи послушници, кои не знаат ни што е јавна набавка. Одговорно лице за ЈАВНИ НАБАВКИ е колешката од ВМРО сега можеби е и СДСМ. Нестабилна и лабилна личност е Горица или позната како ќерка на Драѓе-Ќос екс директор на Шумско.

Од наши извори дознаваме дека нов директор на Паланечката гимназија ќе биде екс членот на ОК ВМРО ДПМНЕ,професор Сашка по математика.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.