Некатегоризирано

КОЕ ДНО СТАНА ВАСКО ЕФТОВ ЈООЈ

И ОН МРДНАТ И ПОПОТ ОД ИНТЕГРА ДАНБЕТЕР

Човекот што најдобро одигра за СДСМ пред изборите…… дали денес е сеуште така? Не знам, кликнав uncribbed Кај нас за ќебапчиња се продават. Овај е друга класа

Фотографија на Мирче Стојков.

ПАЗИ МУ ТЕКСТОТ НА МРДНАТОВО КОПИЛЕ

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ!?

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше операција контролирана од Груевски, а крајната цел е еден ден тој да се врати на чело на партијата.

Ова во вечерашната емисија Во Центар која се емитува на youtube  каналот Vasko Eftov, го изјави првиот човек на партијата Интегра, Љупчо Ристовски. Според мислењето на Ристовски, Груевски има инструменти како да го контрилира Мицкоски. Тоа најдобро се виде кога се составуваа листите за пратеници за изборите на 15 јули а на тие листи не беше името на Христијан Мицкоски.

На сите погрешни политики на владата на Зоран Заев, Христијан Мицкоски има уште полош одговор. Тоа е дел од договорот меѓу Зоран Заев и Никола Груевски и е дел од пакетот за бегство на Груевски во Бидимпешта, вели Ристовски.

Ристовски вели дека има судски спор со Мицкоски, односно дека е тужен од лидерот на ВМРО ДПМНЕ за неговата изјава дека Мицкоски му рекол-јас сум уценет човек и немојте да сметата на мене во врска со протестите за одбрана на името.

Еве јас сега ја повторувам таа изјава вели Ристовски. Мицкоски во присуство на уште една личност буквално ми изјави дека е тој уценет човек, но дека исто така му е уценето и семејството, вело Ристовски во вечерашната емисија Во Центар.

Ристовски проценува дека ако има вето од Бугарија дека владата на Зоран Заев ќе падне и или ќе имаме широка влада или влада на национален спас. Третата опција за нови избори е помалку веројатна.

Целото интервју можете да го погледате на следниот линк:

 

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 16:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.