МакедонијаТОП

Ко не слуша славује слушаче олује, Зоки Заев не се плаши од РЕКЕТ3 го поставил Мухи за ген сек у Влада

Мухамед Зеќири нов Генерален секретар на Влада

Мухамед Зеќири е нов Генерален секретар на Влада, дознава „Локално“ од свои извори.Зеќири го менува на позицијата Драги Рашковски.

Зекири во политиката е од 2016-та година, откако по 18 години во новинарството ја напушта професијата и се зачленува во СДСМ.

Беше кандидат за пратеник на парламентарните избори во 2016 во втората изборна единица, каде партијата освои осум мандати.

Зеќири основно училиште завршил во „Лирија“ – Чаир, а средно теолошко училиште во медресата „Иса Бег“ во скопското село Кондово. Дипломирал на студиите по новинарство на универзитетот на Југоисточна Европа во 2001 година.Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.