ЖивотЗанимливости

Kластер пасошко: Во МТВ никој не носи маски, се чека со часови

Kластер пасошко: Во МТВ никој не носи маски, се чека со часови

Вистински хаос трае речиси со денови и недели во делот на МТВ каде се подигнуваат готовите лични карти и пасоши.Како и секојдневно така и денеска во било кој период од денот сликата е иста објавува „Курир.мк“.

Жители на Скопје денеска три пати се обиделе да отиде во текот на денот, но гужвата била иста во текот на целиот ден.

Полицајците буквално се рашетуваат наместо да спроведат ред.

-Вработените додека креваат раменици, граѓаните меѓусебно се расправаат за редот и држењето на дистанцата. Ова не е држава, веќе е докажано во неколку наврати…, ни раскажува нашиот читател.

Тој вели и дека за пасош чека веќе еден час, а дали ќе успее да го земе до крајот на работното време на втората смена во 20 часот не знае ниту самиот.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.