Колумни

Kим Мехмети кука на фб Левица ќе ме однесе во затвор оти ги вреѓав македонците

Судот и обвинителството се занимаваат со најголемиот криминалец на Македонија – Ким Мехметин?!
Кој вели дека во Северна Македонија нема правда и дека судските институции не се ефикасни?
Откако оваа држава успеа во битката против криминалот и кражбата, започна битката и против нас кои го ‘повредуваме’ македонскиот народ, кој е заштитен од познатата партија ЛЕВИЦА!
Кратко албанско: во оваа Македонија каде што пред светот се навива „Смрт за Албанците“ и „Само мртвиот Албанец е добар Албанец“ конечно завршив таму каде што припаѓам – пред обвинителствата и судовите на оваа земја каде што се treet е нека правдата тече.
Не знам зошто ама се чувствувам почестен што сум тужен и обвинет од ЛЕВИЦА, од партија што се ебава со антиалбански и што ми прави повраќање секој пат кога ќе му го слушнам името, нека се занимавам со тоа.
Сепак, ги поканувам сите македонски ЛЕВИЦА и ДЕСНИКАТ да ги здружат силите и судските предмети против мене, затоа што немам време да се занимавам со еден од нив.
Во меѓувреме, да знаете: небаре самите внуци на Ленин, а не оваа смешна ЛЕВИЦИЈА што ги има, никогаш нема да ја сфатат својата цел – да ме замолчат.
Калимти: Не знам каде отиде двојазичноста и зошто поканата за појавување во Јавното обвинителство беше напишана само на македонски јазик?


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.