ЗабаваСекс

ЌЕРКАТА НА ПОПОТ ОД БИТОЛА ГРЕШНИЦА ИЛИ СВЕТИЦА, ФИНО ДЕВОЈЧЕ ИЛИ ДЕВОЈКА НА КРИМОС?

Кога е на сцената е друга жена

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Марија Груевска со својот феноменален глас и впечатливи настапи во „Ѕвездите на Гранд“ го освои целиот Балкан.

Шармантната Македонка со право ја носи титулата за една од најекстравагантните натпреварувачки што досега се појавила во ова популарно шоу, а гледачите се нестрпливи да го видат секое нејзино наредно појавување.

Таа со своите провокативни и смели комбинации кои секогаш се полн погодок не престанува да изненадува.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Но нејзиниот последен настап, со големата змија замотана околу половината, дефинитивно ги шокираше сите.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Жирито остана без зборови кога излезе на сцената, а Марија и покрај змијата без ниту една грешка ги испеа песните.

 

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Таа со ова покажа дека е вистински професионалец и дека сериозно му е посветена на шоуто, а ова не и беше прв пат да ги остави сите без здив. Во претходните кругови се појави како светица, со ореол на главата, за да веќе во следниот одите и еден чекор понатаму кога излезе како опатица.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Таа најпрво беше вдовица, па танчарка, потоа светица и кралица, па калуѓерка и cтpиптизета, а сега луда тинејџерка и жена грешничка (Ева).

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Тогаш покрај црната мантија што ја носеше вниманието го украде и со бисерите на главата, но тоа не беше се.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Вистинското шоу следуваше откако ја соблече мантијата.

 

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Груевска тогаш остана на сцената во необичен комбинезон со метална перика на главата и со својот провокативен настап ја запали сцената, а Карлеуша и порача дека има феноменално тело како Ким Кардашијан.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

„Мојот татко е свештеник и ми дозволи да изгледам како калуѓерка“, изјави тогаш шармантната битолчанка.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Таа по својот последен настап откри дека целта и е да покаже дека секоја жена заслужува милост и љубов, без разлика на тоа каква е. Таа со своите провокативни костуми сака да каже стоп за нacилcтвото над жените и стоп за па*ењето, некогаш на телата, а сега тоа со зборовите, бидејќи односот кон жената суштински воопшто како да не е променет.

 

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

„Жената се уште ја третираат како да е помалку вредна од мажите, а во суштина секоја жена сака и би требало да биде сакана, изјави Груевска по настапот во интервју за порталот „24седум.рс“.

Инаку, Марија која многумина кога прв пат се појави  ја нарекува македонската Бијонсе, во јавноста стана позната уште по нејзиното учество во Икс фактор, а потоа и во првото македонското музичко шоу „На иста адреса“.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Таа кога имаше само 18 години настапи и на Макфест кога беше една од најмладите учеснички на овој познат фестивал.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

На социјалните мрежи е поприлично активна, но од нејзините фотографии можеме да видиме дека во приватниот живот таа изгледа многу поразлично отколку на сцената.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Таа на својот профил на Инстаграм често објавува фотографии и од своето момче, за кое многумина велат дека е опасен фраер. Некои од нив погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

 

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

 

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

 

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

 

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска

Фото: Инстаграм/ Марија Груевска


Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 08:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.