Живот

Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати

Дамир Османов во несраќата со автобусот на „Беса транс“ ги изгубил сопругата и ќерката. Тој не ја крие болката што му ја предизвикала оваа голема трагедија. Неговата ќерка во Турција заминала со мајка ѝ за да купи чеиз за свадбата што требало да се случи во април. Тој вели дека телата на неговите најблиски ќе бидат погребани денеска и дека е правилна одлуката да биде откажана поворката со телата на загинатите.

Повеќе на линкот: Слободен печатПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.