Живот

Келнер од Скопје: Ми оставија бакшиш 50 евра со пpoвoкативна понуда од три постари дами

На македонски форум се појави анонимен исповед како што тврди момчето келнер од познат скопски бар.
Како што пишува во пораката добил интересна и необична понуда од три постари дами.
Еве за што се работи па проценете сами:
-Во средата вечер бев на работа како и вообичаено секоја вечер.
Немаше многу луѓе служев неколку маси, на едната од масите служев три постари дами.
Во текот на вечерта добивав позитивни коментари од таа маса по што побараа сметка, ја платија сметката со огромен бакшиш од 50 евра и ми побараа мој број по што им го запишав.
Тоа што следуваше ме остави во неверување, по крајот на работното време добив повик.
Прашањето беше дали сум заинтересиран за дружба во четворка со три постари дами во хостелот до барот каде што работам. – стои во исповедот на келнерот од Скопје.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.