Балкан

„Ќе ме памтиш к*рво“: Збеснале откако докторката ги предупредила да престанат да се сексаат во болничката соба

Медицинска сестра фатила двајца пациенти како имаат секс во болничката соба во загребската болница Виноградска. 34-годишен загрепчанец и уштепет години постара сплиќанка се фатени голи, како од мајка родени, во љубовен клинч во болницата каде се лекувале. Откако медицинска сестраги предупредила дека го кршат болничкиот кодекс и дека може да бидат избркани од одделението, тие почнале жестоко да ја навредуваат.

Поради необичниот конфликт интервенирала и полицијата, а бил поднесен и обвинителен акт против 34-годишникот бидејќи, меѓу другото, на лекарката која веднаш пристигнал по повикот од сестрата, 1 се дерел: „Ти ќе бидеш виновна ако треба да лежам 19 месеци затвор, ќе ме памтиш к*рво, ќе те тужам!“

Револтирана, пак, сплиќанка на цел глас викала: „Да ти е*ам матер, к*рво една, ти ќе нè бркаш“.

Полицијата ги привела и ги пријавила за кршење на членот 6 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, а општинскиот суд за прекршоци во Загреб неодамна им изрече парична казна од по 600 куни (oколу 100 eвра) и им наложи да платат по 200 куни за судски трошоци (околу 25 евра).Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.