ЗанимливостиТОП

ЌЕ ГО ИЗБАЊААТ ЛИ ТАЧЕ? ЗЕЧЕВИЌ ОМИЛЕН ЛИК ВО СДСМ

СТО ПИСМА НИ СТИГНАА ОД ЧЛЕНОВИ НА СДСМ КОИ ДАВААТ ПОДРШКА НА МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ

ЦЕЛО СДСМ Е ЗА ЗЕЧЕВИЌ ТАЧЕ НИКОЈ НИТ ГО ЗНАЕ НИТ ГО ЦЕНИ

Миле Зечевиќ е поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на Македонија.

Зечевиќ дипломирал на Правниот факултет во Скопје во 1996 година и е магистрант по казнено право со положен правосуден испит.

Како член на СДСМ, Зечевиќ својата политичка кариера ја започнал во 2001 година кога во широката коалиција неколку месеци бил шеф на кабинет на министерот за одбрана Владо Бучковски. По промената на власта во 2002 година, Зечевиќ неколку месеци бил заменик-генерален директор на ЈПАУ “Македонија”. При првата реконструкција на Владата на Црвенковски во 2003 година, Зечевиќ бил именуван за генерален секретар на Владата[1].

Во 2006 година бил именуван за директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на Македонија.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.