Живот

Kазна затвор осуден сопругот на пејачката Анета Молика. за неа нема зима на Гранд ќе си најде забава

апдејт

ЛИНК ДО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

Инаку Џими и Анета едно сто пати вртеа до нашиот портал дека Анета не требало да биде спомната, но исто е спомната и во изворот весникот Слободен Печат таа е јавна личност и сигурно ги трошела парите заедно со сопругот инкасирани од криминални активности а тоа го докажува дека имало криминал од суд

Музичарот и лидер на групата “Молика“, Џими Мицевски кој воедно е сопруг на пејачката Анета Мицевска, осуден е денес на казна затвор од 2 години и 6 месеци.

Основниот суд – Скопје 1 ја донесе првостепената и неправосилна пресуда за предметот на поранешното СЈО под кодно име “Транспортер“ во кај првообвинетиот екс градоначалник на Битола, Владимир Талески доби затворска казна од 8 години.

Мицевски беше обвинет во овој предмет за наводна злоупотреби во ученичкиот превоз во Битола. Со пресудата Мицевски е должен да исплати дел од противправно стекнатата имотна корист од околу 1.000.000 денари.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.