Македонија

Кавадарци за сите ! 🍀

По цели 35 години денес се рушат неколку склонопадни објекти во некогашниот расадник на Тиквеш, со цел реализација на урбанистичкиот план и конечно граѓаните кои живеат на ул. Домовица да добијат пристап каков што заслужуваат.
По рушењето следува изградба на две нови улици и поврзување на ул.Смилица со ул.Домовица.
Кавадарци за сите ! 🍀
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор и дрво


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.