Колумни

 • Photo of Погреб на СДСМ Битола во организација на „Стриптиз старата дама“ Наташа Петровска!?

  Погреб на СДСМ Битола во организација на „Стриптиз старата дама“ Наташа Петровска!?

  Погреб на СДСМ Битола во организација на „Стриптиз старата дама“ Наташа Петровска!? Најголемата шетачко-стоечка забегана процесија во богатата политичка историја…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of ПИСМА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

  ПИСМА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

  Здраво Трендо, ГРАДОНАЧАЛНИЧЕ НА ЦЕНТАР Ти пишувам од причина што во Службен весник се објави новиот закон за градење на…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of Јордан Камчев повторно однесен на Клиниката за кардиологија во Скопје

  Јордан Камчев повторно однесен на Клиниката за кардиологија во Скопје

  Јордан Камчев повторно однесен на Клиниката за кардиологија во Скопје Денеска, за време на редовната посета на КПУ затвор Скопје,…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of Оо моја Ивана! Овај Иванна!

  Оо моја Ивана! Овај Иванна!

  Dragan Milosavljevic 1 ч.  ·  ДУИ не може да излезе од Владата затоа што тоа е нејзина Влада. Имено Влада на…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of РУДНИК, СЕКАКО, НЕМА ДА ИМА!!

  РУДНИК, СЕКАКО, НЕМА ДА ИМА!!

  Slow Food Macedonia 42 мин.  ·    СТОП ЗА ЗЛОУПОТРЕБАТА НА НАШЕТО ИМЕ! Веќе подолг временски период сведоци сме на злоупотреба…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of РЕПРИНТ: ФИРМАТА ШТО СО ЗАЕВ ЌЕ ГО ПАЛИ ЃУБРЕТО ВО НЕГОТИНО Е СОМНИТЕЛНА И КРИМИНАЛНА ДО ДАСКА

  РЕПРИНТ: ФИРМАТА ШТО СО ЗАЕВ ЌЕ ГО ПАЛИ ЃУБРЕТО ВО НЕГОТИНО Е СОМНИТЕЛНА И КРИМИНАЛНА ДО ДАСКА

  Зорка Блажева не е звучно име од бизнис светот и никогаш не се занимавала со трговија на пченица, но менаџира…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of АНТИВАКСЕРИТЕ ИЗНЕРВИРАНИ ОД ВАКСЕРИТЕ…ФАЈТ

  АНТИВАКСЕРИТЕ ИЗНЕРВИРАНИ ОД ВАКСЕРИТЕ…ФАЈТ

  Krum Velkov 1 мин.  ·  Оваа госпожа е поранешна новинарка, ако за такви можат да се сметаат режимлии-извршители на разноразни гнасотии.…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of Реченица што ме натера да го напишам ова : Јас ќе гласам за Аспасиев на следните избори ама и нема оти е лигав скакулец алчно копиленце , малку младите да покрадат доста беше само СДСМ и ВМРО да крадат

  Реченица што ме натера да го напишам ова : Јас ќе гласам за Аспасиев на следните избори ама и нема оти е лигав скакулец алчно копиленце , малку младите да покрадат доста беше само СДСМ и ВМРО да крадат

  Ѕуниците , виножитото и божилакот во едно се и се цело!!! Реченицава ја кажа возрасен човек ВМРОВЕЦ како револт на се што се случува !Македонски народе знаете ли што е цело ?????? Цело семејство , цела држава , цел свет ( така  се вика разговетно ) . Дали имате вие такво нешто ? Немате цела држава , немате целло семејство затоа што го дадовте на партијата , на Европа,  еден дел и на Америка, Австралија ,Канада ! Значи само цел свет го имате , а ништо ваше лично !!!Чив интерес гледате Ваш или на партијата ??? Па борете се пртив корупција , мито , кражби , партизирање и слично ! Тоа е губење време за вас ! Па ако ви е тогаш , си заслужувате вакви глупости  од сите на власт што ве зафркнаа и дојдоа да ги спроведуваат законите – и да ги донесуваат! !! Заслужувате бидејќи не се организирате за квалитетни промени !!! Страв ви е , вака сте навикнати и ви е полесно или чекате кога ќе ви дојде времето и вие да лизнете од медот?Потплати овде , најди некој познат онде , заврши партиски работа тука, па и за некој или сите од семејството !!!И колку трае тоа ? Колку време сте сигурни ? 4-10 години , а потоа што ? Ќе чекаме да им вратиме на другите и ќе смислуваме планови да ги заебеме ? Е тоа е малограѓанштина и ве дознаа и од Запад и ве користат со лесна малограѓанска политика !?? Појаснување на текстот: Секогаш ги пуштате на власт најрасипаните луѓе , како да сте маѓепсани !!! Потоа не се буните , како да сте малодушни !!! Пуштате секој да ве искраде и го сметате за успешен човек !!! АКО ИМА ДОБРА КОЛА , СТАН И КУЌА , ДОТЕРАН Е И ИМ СВЕТАТ ЗЛАТНИ ТОКИ ПО ЧЕВЛИ И ГЛАВА , и ПА И ВО ТОАЛЕТ сметате дека е успешен а не КИЧ и НЕЧОВЕК !!!Не ви текнува дека ве краде и ужива во тоа ??? Запад пак преку некој  Сорос чекате да ве организира, да направите нешто ама сега како што треба ???  Да не ги пуштате семејсвото да ви го уништат квазиполитичари , квазибизнисмени , квазидиректори, фраеромагариња,кривогоценциња !!! Вие стварно мислите дека сте глупи , а тие паметни !! Неморате крв да пролевате , може само на гласање никој да не излезе !!!! Така само за да ги тестираме , како и кој ќе успее резултатите да ги лажира кога нема  на кого гласовите да ги брои!!! Претходно видовте по колку пари на избори влечеле фирмите и директорчињата па уште и пари од буџет добиваат !!! Ај да видиме што ќе прават кога никој на гласање од граѓаните нема да оди !! Еднаш Граѓанска непослушност нека осетат !!!!

  Прочитај повеќе »
 • Photo of СТВАРНО ПРЕТЕРАВТЕ СО КАДРИВЕ КЕЛНЕР БАРААТ ЗА У ЦУК

  СТВАРНО ПРЕТЕРАВТЕ СО КАДРИВЕ КЕЛНЕР БАРААТ ЗА У ЦУК

  Трајче Гогов Во моментов  ·  Е сега ги премина сите граници !!! ЦУК или т.н Центар за управување со кризи, бара…

  Прочитај повеќе »
 • Photo of ТРИЧКО СЕКСИСТОТ БЕЕЕ ИСМЕЈАВА ЖЕНИ КЛАСИКА КОМУЊАР

  ТРИЧКО СЕКСИСТОТ БЕЕЕ ИСМЕЈАВА ЖЕНИ КЛАСИКА КОМУЊАР

  Ruzica Nikolovska 1 ч.  ·  Еве како ,,размислува и каков став,, има најгласниот бранител на хибридниот режим на СДС, Бранко Тричковски!…

  Прочитај повеќе »
Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.