ЗабаваЗанимливости

Катарина Ивановска во провокативни креации , aлоо се зафракваме со стапчево

Топ-моделот Катарина Ивановска позираше во кампања за македонскиот дизајнер Игор Марков. Таа е облечена во светкави летни стајлинзи. Ова не е првпат моделот да носи парчиња на Марков, таа беше заштитно лице и во 2019 година во комбинации со риги, цветни дезени и палта со несекојдневен крој.

Во модните парчиња на Марков често се појавува и пејачката Тамара Тодевска.

Дизајнерот првото деби во светот на модата го имаше на „Модниот викенд“, со приватна, самостојна ревија од затворен тип. Тој се претстави со вечерна колекција за модерни и урбани жени насловена Prêt-à-porter féminin de luxe.

 

 

 

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.