Занимливости

Каролина Гочева го откажа својот концерт во Охрид фанала го ковидот

Битолската пејачка Каролина Гочева на социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека не се чувствува добро и дека најавениот голем концерт во Охрид ќе го одложи. Причината за тоа е позитивен тест на Ковид-19.

„Многу се радував на нашата средба во Охрид и многу сакав да ја повториме онаа магична вечер од Скопје, но… од синоќа не се чувствувам добро, денес се тестирав и имам корона“, напиша Гочева на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.