Балкан

Карлеуша ептен се зближи со таткото на пејачот од Звезде Гранда, неговата сопруга порача дека ќе ѝ дојде…

Карлеуша ептен се зближи со таткото на пејачот од Звезде Гранда, неговата сопруга порача дека ќе ѝ дојде…

Пред неколку дена, градоначалникот на Белград, Зоран Радојичиќ и неговиот заменик, Горан Весиќ, ја поздравија пејачката Јелена Карлеуша.

Таа ја прими првата доза вакцина Фајзер, во пунктот за вакцинација во трговскиот центар Ушќе и по тој повод разговараа со неа.

Како што известуваше репортерот на Нова.рс од местото на настанот, откако ја примила вакцината, Карлеуша му се доверила на Весиќ во неформален разговор дека имала поголем страв од медиумските репортери отколку од вакцината.

Репортерот на Нова.рс известува дека на зачудениот коментар на еден од организаторите дека неочекувано голем број медиуми биле присутни, Весиќ одговорил:

„Таа е актуелна, два милиони ја следат на Инстаграм. Дали знаете што е тоа?“ На пунктот за имунизација, таа се појави со специјален стајлинг: Бела кожна јакна, златни ланци, боси нозе… А, кога ја соблече јакната, медицинските лица имаа што да видат…

Страхиња Живановиќ е еден од кандидатите кои стигнаа до шестиот круг во Звезде гранда, а благодарение на поддршката што ја пружи член на неговото семејство, кандидатот доби голема симпатија од Јелена Карлеуша.

Имено, неговиот татко, кој секогаш е дел од поддршката, отворено ѝ призна на дивата дека е нејзин голем обожавател, а тоа го докажа пред неколку месеци на Копаоник.

Имајќи предвид дека работи на најпопуларната српска планина, тој и овозможи на Јелена да се качи на жичарницата преку ред, што секако ја воодушеви.

Јелена мудро ги користеше тие привилегии, и не чекаше на жичарата како сите луѓе, туку одеше преку ред поради таткото на Страхиња.

После тоа, тој и даде јавно ветување дека ќе биде нејзин личен телохранител, и тоа без никаква парична надокнада.

Во оваа прилика се јави и мајката на Страхиња, која и рече на дивата дека во шестата рунда ќе биде во поддршка наместо сопругот затоа што тој има еден предлог за неа.

– Секој го знае односот на татко ми и Јелена Карлеуша. Сите ја прашуваат мама како дозволи – рече Страхиња во емисијата „Звезда Гранда специјал“ и додаде – Мама го објави своето пристигнување како поддршка следниот пат. Таа ќе се трампа со Јелена.

Душко оди кај нас, тато оди кај Јелена, но разликата во килограми помеѓу Душко и тато, Јелена треба да ја плати дополнително.

Сите во студиото беа воодушевени од оваа идеја и се смееја до солзи, а натпреварувачот додаде – Реално, не пеам. Некаде мора да оствариме профит, а потоа да го уда-виме тато. И мама да победи.

Фото: Инстаграм принтскрин, Јутјуб принтскринМакедонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.