МакедонијаТОП

КАМЧЕВ НЕ ДАВА У НЕГОВИ ХОТЕЛИ КАРАНТИНЦИТЕ ДА СЕ ТЕСТИРААТ СО ТЕСТОВИ НА ЖАН МИТРЕВ

СКАНДАЛОЗНО ИНФО ОД СМЕСТЕН ГРАЃАНИН ВО КАРАНТИН ВО ХОТЕЛ ИБИС инаку сопственост на Орце Камчев

ОРЦЕ КАМЧЕВ НЕ ДОЗВОЛУВА НА ВРАБОТЕНИ ОД КЛИНИКАТА ЖАН МИТРЕВ ДА ЗЕМАТ БРИСЕВИ ОД КАРАНТИНЦИ СМЕСТЕНИ ВО ХОТЕЛ ИБИС ЗА МОЛЕКУЛАРНИ ТЕСТОВИ, ТОА СЕ ТЕСТОВИ ПОБАРАНИ ПРИВАТНО ОД СМЕСТЕНИТЕ. КАМЧЕВ НАРЕДИЛ  ДА БИДАТ ИСФРЛЕНИ ЕКИПИТЕ И ИМ РЕКОЛ НА КАРАНТИНЦИТЕ АКО САКАТЕ ТЕСТ НА ПРИВАТНО САМО ОД СИСТИНА ДРУГ ОВДЕ НЕ СМЕЕ ДА ВЛЕЗЕ.

Според сместениот во карантин Камчев рекол ако некој има нешто против слободно да каже Орце Камчев е овде газда јас наредувам.

Инаку новинари од истражувачката мрежа ПРИЗМА веќе се заинтересирале за случајот…

KAДЕ Е ОВДЕ ГАРАНТИРАНОТО ПРАВО НА ИЗБОР? ДАЛИ ДРЖВАТА ГИ ПРЕДАДЕ ПРАВАТА НА КАРАНТИНЦИТЕ ВО РАЦЕТЕ НА КАМЧЕВ ДАЛИ? ЛУЃЕТО ОКИ НЕ ВЕРУВААТ НА ТВОИТЕ ТЕСТОВИ ПОМИРИ СЕ СО ТОАМакедонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:45 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.