КолумниМакедонијаТОП

Калина беше дел од здравството што убиваше пациенти во ковидот сега повторно сака НЕЗАКОНСКИ да владее со лекарска комора дали обвинителството смее да расчепка и да ја уапси наместо да пледира кон функции овој олош од жена???

Заев и Филипче и даваат лажна сила, а сега не и кревале на телефон

Со парите на докторите Калина Гривчева Старделова си правеше балови за Филипче среде корона, сега сака уште да краде Директорката на Клиниката за гастроентерохепатологија Калина Гривчева Стаределова, која воедно противзаконски е и претседателка на Лекарската комора сега сака нов мандат. Во тековниот среде корона организираше свечени балови во скапи хотели со парите од лекарска комора на кој одеше и министерот за здравство Венко Филипче. Докторите немаа медицински маски за време на заразата, ама пари за скапи захуски во хотелот Хилтон имаше. Рандеву забавите на кој Старделова била организациското “макро” траеле до раните утрински часови, на кој присутни биле и Заев, Филипче и неколку докторки блиски сериозно опуштени ужувајќи на туѓа сметка платени со парите од лекарска комора.Особено близол до Старделова е и контраверзниот струшки гинеколог Асани и директор на струшјата болница кој е познат по тоа што стружанката Јилдз го обвини за лекарска грешка, затоа што по породување со царски рез во струшката болница останала без бубрег, матка и јајник.

продолжува утреПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.