Занимливости

КАКВИ РЕШЕНИЈА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА НОСЕЛЕ ВО ФЕВРУАРИ КОГА ОВДЕ НЕМАШЕ КОРОНА?

Драги наши граѓани, погледнете си во Решенијата за самоизолација, Дали го имате бројот на Решение 09-982/10 од 24.02.2020 година во Образложение

Во образложение Пишува според решение 09-982/10 од 24.02.2020
Е како е можно Кога првиот случај на ковид беше на 26.02
Па значи од напред било све спремно
И како е можно Министерот на предлог на Комисијата за заразни болести
Како и зошто е донесено ова решение
Драги наши граѓани, погледнете си во Решенијата за самоизолација
Дали го имате бројот на Решение 09-982/10 од 24.02.2020 година во Образложение
Да го прашаме Министерот што Решение е тоа пред појавата на првиот ковид случај во Македонија на 26.02.2020 година
Ама таму нема ваков број на последната слика тоа решение не фигурира од друг суспектен пациент….

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.