КолумниТОП

Kako Таче и Али планираат да го зафркнат Мицкоски

Зашто се собраа денес коалиционите партии на власт и Али се курчеше дека исто ќе тераат а Таче клатиглавецот клатеше во знак на одобрување..

Е па единставно ќе направат промена на некој министер или ќе се побара гласање на доверба на Влада ќе добијат 61 и наредните 100 дена ВМРО ДПМНЕ не смее да бара паѓање на власта по закон и ќе си добијат раат три месеци до октомври а тогаш пак ковид кризи проблеми нема избори и од нова година си иде изборна година…и? Како ВМРО ќе одговори на оваПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.