МакедонијаТОП

KAKO СДСМ И ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ СИ ПРАВАТ БИЗНИС ЦАРСТВО СО ГОЛДЕН АРТ И ЕКО ЛАЈФ ПЕЛЕТИ

Значи главната фирма е Golden Art, а пелетарата на Љупче им Eko life им е сестринска фирма-подружница

ПИСМО ОД КРИВА ПАЛАНКА

Отворањето на пелетарата Eko life

Ивица Коневски и Ивица од Golden Art (Eko life) се баџанаци од две сестри и преку Коневски во време на ВМРО ја направија империјата,а цело време си биле во шема со Љупче Н. и го финансирале СДСМ,а сега Љупче си е бизнис партнер со овие…Опасни копилиња,класични сељанчиња од Милутинци,ама се добри пиунчиња на некого..Подметнаа лани неколку пожари во Петралица на борова шума,за да потоа пошто зашто се исечат, без контрола,се сече и живо и опожарено,никој кур не му чуе!

Фотографија на Vojko Dodevski.

Ovoj e borot shto go zapalija u Petralica i Metrzevo

Zemjoshteto e na RM,pod objektot deka e fabrikata za Paleti i nema soglasanost od Drzaven pravobranitel

Фотографија на Vojko Dodevski.

Значи главната фирма е Golden Art, а пелетарата на Љупче им Eko life им е сестринска фирма-подружница…Пелетарата

Работи без употребна дозвола,без еколошка дозвола и без дозвола за адаптација на објект. Загадувач број еден! Во декларацијата на пелетите пишува сировински состав: бука,дабА е чист бор

Интервју со Роберт и Ивица Јакимовски за неделникот Капитал ...

Роберт и Ивица Јакимовски сопственици на Голден Арт

Golden Art | ДОМ. Не само СТАН.

Компанијата “Голден Арт” постои веќе 12 години на македонскиот пазар и препознатлива е по изградба на станбен и деловен простор по систем клуч на рака. Двајцата челни луѓе на компанијата во интервјуто за Капитал велат дека успеале да се одвојат од конкуренцијата на пазарот со својата понуда, вградување на докажано квалитетни градежни материјали од реномирани европски и светски производители. Покрај во Македонија, “Голден Арт” со својот квалитет во градењето успеа да се пробие и во Италија и Австрија.

Дали генералниот секретар Николовски и потпретседателот на СДСМ едниот еден другиот два стана имаат лапнено од Голден арт? Сопствениците викале имаат…еве ние не знаеме!

продолжуваПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.