Занимливости

Како изгледа синот на Бранко Црвенковски?

Како изгледа синот на Бранко Црвенковски?

Синот на екслидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, кој осум години беше премиер на државата и еден мандат од пет години беше претседател се вика Љупчо Црвенковски. Бранко има и ќерка која се вика Марија.

Многу малку се знае за неговите деца. Љупчо дипломирал на Економскиот факултет на државниот универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Не користи социјални мрежи и скоро никогаш го нема во јавноста.

Личи и на татко му и има гени и на мајка му, Јасна.Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 07:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.