ЗанимливостиТоп1

Kако ги навлачаат комуњарите да изгорат дури и членството се смее

Анкета на ТВ 24 и ТИМ институт вели дека на предвремени избори СДСМ без ДУИ ќе освои 60 пратеници!!!

Линк до сторијата на ТВ 24 овде.

Уште една сдсмовска плачка и лага

 ЅИНГО ИМ ЗАБРАНИЛ НА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗАТОА ШТО ФЕУДАЛИЗМОТ ВО ЕУ БИЛ ЗАБРАНЕТ!!!

Мактел дознава дека Ѕинго издал наредба никој од вработените во неговите фирми да не смее да искочи на референдумот!

И навистина, одзивот во Кратово беше меѓу најниските, затоа што две од трите големи партии во градот го бојкотираа, ВМРО ДПМНЕ и Социјалистите.

Само членовите на СДСМ излегоа да гласаат, неутралците и онака ништо не ги интересира, само мрчат, но и само си гледаат сеир и чекаат друг за нив да сработи.

Веројатно причината зошто Ѕинго издал таква наредба до своите вработени е затоа што во ЕУ феудализмот е забранет како систем многу одамна!Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.