ЗанимливостиТОП

Како директорот на Центарот за лаги во СДСМ, Александар Поповски си ја вработи сопругата Сандра во Влада Јоој права кобасица е оваа цел Аеродром ја знае?

оваа тетка дава пари на сдсмовските медиуми у аеродром у еден кафич на некои и други дава де и друго... глуп е маж и па не разбира

Наместо copy – paste лаги, СДСМ и денес не дава одговори за партиските војници кои Заев ги плаќа со државни пари. Во однос на обвинувањата од СДСМ ќе истакнеме две работи: Жално е што партија на власт не разликува државен советник од платен советник, реагираѓе ВМРО-ДПМНЕ.

„Што се однесува до вистината: Како тоа, според кои критериуми и каков оглас директорот на Центарот за лаги на СДСМ, Александар Поповски, си ја вработил својата сопруга Сандра Поповска во кабинетот на премиерот.

Значи сопругот пишува лаги од седиштето на СДСМ, а сопругава штанца лажни вести од Влада.

И сето тоа под покровителство на сатрапот на македонскиот медиуми средношколецот Маријан Забрчанец“, прашува партијата, истакнувајќи дека очекуваме одговор на овие „едноставни прашања“.

Сликата може да содржи: 1 лице, стоење и Костум

 Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 07:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.