Занимливости

Како бункер со дрога останал „невидлив“ – Царината обелоденува детали за случајот

Дрогата е пронајдена во запленето возило во 2016 година. Тогаш „крајслерот“ бил проверуван и со кучиња, но дрогата не била пронајдена во специјалниот бункер. Таа пет години останала „невидлива“, пишува „Дојче веле“.

Автомобилот во меѓувреме менувал локации и бил под различна надлежност. По заплената во акцијата во 2016 година, како што тврди полицијата, возилото било пренесено на паркингот на Агенцијата за управување со одземен имот. Оттаму добило нов сопственик – станало дел од возниот парк на Министерството за внатрешни работи.

Целиот текст овде.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:47 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.