Колумни

Kako бе Таче на одмор ќе ги праќаш сиромашните, а предвидуваш најлоша година за сите, каде со вакви глупи попули мерки?

Na odmor ke gi prakat oti Tace rece ke bide najlosa zima kako po vtorata svetska vojna.....Sekoj den se davat vo gluposti .

Влада :”Ќе има ваучери за туризам”
Јас како ставревски: ” Немаме за леб, трошиме за чоколадо”.
Само што овој пат , другарчињата од влада забораваат дека од 2020 имаме корона криза, здравствена криза, економска криза, енергетска криза, воена криза. Нека продолжат со глупите мерки, стварно ќе се каат. Нека продолжат со задолжувања , па и овој народ малце да се освести кога ќе почне да снемуваат продукти а струјата нема да можеме да ја плаќаме. Преку глава му е на народот.
Освестете се , владо и функционерчиња. Вака држава не се води. Ако не знаете, прашајте, не е срам. Срам е милион и пол луѓе кои едвај останавме да не’ носите во пропаст.
Ама неее , ваучери за туризам кои се продаваат. На народот пари му требаат, повисок и квалитетен стандард и грижа од државата. Така ќе си имаат за одмор и леб и све што им треба. Држава ли водат или маалско дуќанче, не знам.
Можно е да е слика од текст кој вели „cI. Sloboden Pecat Yesterday at 14:41 полудеа цените: енормен скок на цената на тоалетната хартија, a за 20 ина проценти се зголемени цените и на хигиенските влошки, влажните марамчина и пелените exclusive soft seluxe Tuleta 2 Milde MAT.MK Milde PREMIUM paloma“


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.