Некатегоризирано

Кафулето „Фонтана“ за шест месеци требало да „порасне“ во хотел?!

МВР, Управата за финансиска полиција и обвинителството сѐ уште трагаат по мистериозниот инвеститор на дивоградбата кај „Мавровка“. „Фокус“, неофицијално, го дознава планот како требало дивоградбата да се припитоми, односно да се легализира.

Со новиот ДУП, кој бил во подготовка, била предвидена маркичка за изградба на деловен објект. Но, на инвеститорот му се брзало, па решил да гради, а потоа да легализира. Планот се изјалови, кога градбата падна в очи на јавноста

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.