КолумниТоп2

КАФАНИТЕ БАРААТ БАНКИТЕ И ТЕЛЕКОМИТЕ ДА ИМ ГИ ДОНИРААТ ПАРИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА. ТОП А НА НЕКОЕ СИРОМАШНО ДЕТЕ НЕШТО?

Го читаш насловот и прво што помислуваш да поздравиш ваков повик не угостителите . Арно ама ,кога ќе ја прочиташ веста ….. “Целта е да ги поттикнат фирмите дел од својот планиран корпоративен буџет за предновогодишната забава да го пренаменат и да го инвестираат или донираат во угостителската индустрија или кај, како што наведуваат во соопштение,#МојотОмиленУгостител затоа што и тој #ЗаслужуваПоддршка. ” , целта не биле да се помогне некое финансиски погодено семејство , да се донира опрема или средства за болници , респиратор или амбулантно возило , донација за лечење , некоја хумана акција …… тоа да ти било ДОНИРАЈТЕ НИ ГИ НАС ПАРИТЕ ????????

Фотографија на Kristijan Plotnikov.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:31 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.