Колумни

Каде се копа повеќе со Биткоини? Грчец, Арачиново или Шутка…….

Град Скопје е на прво место за крадење струја и копање со Биткоини почнувајќи од функционери во Владата па се до подземјето. Обичниот народ срада без струја ама ЕВН и Мвр не преземат мерки за да уапсат крадците на електрична енергија кратко и јасно тие се во тесна соработка. Арачиново 80% од населението крадат електрична енергија и секако се на прво место за копање со Биткоини заедно со Сингелиќ, следува Грчец посебно Трговските Центри и Рестораните во Сарај на големо копат со Биткоини крадат електрична енергија колку две големи фабрики, ништо подобро не се ни шампионите од Шутка шодрумите се фул со Биткоини од криминалци ама виновник на крајот секако се Бајрамовци. Во Глумово и Кондово исто се копа на големо со биткоини. Кисела Вода, Ново Лисиче и Ѓорче Петров се по резервирани копат претпалово паметно, затоа господа од Власта, ЕВН, Регулаторна НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈА ПОКАЧИТЕ ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА ТОА ШТО СТЕ НЕСПОСОБНИ И ЛОПОВИ, народот ни најмалку не е крив, 20% покачување малце е лоповишта, арамии, енергетска криза со вас нема да има до јуни 2022 туку до јуни 2079 година.

писмоПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.