МакедонијаТоп3

ЈСП без пари ќе вози 200 илјади луѓе. ако дојдат бе.ако не ние комуњарите без пари ќе си се возиме

(ФОТO) ГРУЈОБРАНИТЕ БЕСПЛАТНО ВО ЈСП ЗА ВРЕМЕ НА ПРОТЕСТИТЕ - НАРЕДБА ОД ВМРО-ДПМНЕ!

Поради забележителното опаѓање на бројот на присутни членови на ВМРО-ДПМНЕ, сите што се партиски вработени мораат задолжително да се ослободат од работа и да напоменат каде работат за да бидат ослободени.
Автобускиот превоз од 16-19 часот ќе бил бесплатен, бидејќи неа да имало контрола.
Раководството на ВМРО-ДПМНЕ ги поминува последните денови влечејки го сосила своето членство со наредба за присутност дури и никој да не плаќа возен билет во ЈСП Скопје.


Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.