Колумни

Јоци: Му наместија женска?

На Милчин, службите уште во 80-ти години, му наместија женска која го кодошеше со години, а еден мене не ме разбира зошто по пет средби му барам само презиме и ми збори за холандии. Ништо друго.

Ок, иди, во Холандија.

Изгледа само јас немам право да бидам непристојна, дрска, одвратна, иако луѓето си дозволуваат да ме навредуваат со се’ и сешто. По се изгледа, луѓето очекуваат да останам прибрана и да ширам мир и љубов, секогаш, па дури и кога ќе ми се качат на глава до 84 кат.

Премногу очекувате !
Никогаш не почнувам прва.
Живејте и оставете ги другите да живеат.
Оној ден кога ќе решите да си играте со мене, највалкано и гнасно, бидете сигурни, ќе ви вратам дупло. За десет, за десет години.Македонија

Заболени
106,832
Мртви
3,185
Излечени
94,461
Активни
9,186
Last updated: 07/03/2021 - 05:56 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.