Колумни

Jaнко: Работат само Митко, Данела и Орце другите градоначалници дремат!

Јанко Илковски фб статус

Ај организирајте се и пратете го Митко на одмор, да олабави малку! Нека му каже некој дека 4 годишна програма не мора да се реализира за 6 месеци! Ги руга, резил ги прави останатите градоначалници кои уште саглам фотеља и службена кола не си купиле и ѓубрето од претходните не го фрлиле во канта не па друго! Аманеде …
(со исклучок на Данела и Орце)
Нема опис за фотографијата.
Денеска со поставување на електронска табла на влезот на општинската зграда, граѓаните ќе имаат можност преку известувања и соопштенија да бидат информирани за активностите кои се од интерес и за граѓаните и за Општина Кавадарци ✅


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.