Македонија

Јане Мицевски е нов директор на ЈП Дрисла, a Kokи од СДСМ го попуши до јајца

Јане Мицевски, претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Сопиште, е назначен од скопската градоначалничка Данела Арсовска за директор на јавното комунално претпријатие – депонијата „Дрисла“.

Мицевски беше носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Сопиште, а од денеска ја превзема депонијата на местото на Коста Начевски, кој беше назначен од претходниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов.

Шилегов во 2020 ја врати „Дрисла“ под владение на Град Скопје, откако претходно беше под концесија управувана од италијанската фирма „ФЦЛ Амбиенте“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.