Колумни

Јандриоски: Данела го направи она, што ни еден македонски политичар нема храброст

33 лица со години биле вработени со договор на дело, но не доаѓале на работа. Градоначалничката Данела Арсовска и директорката на ЈП Комунална Хигиена, Косана Мазнева донесоа одлука истите договори на дело да не ги продолжат поради фактот што вработените не ги извршувале своите работни задачи и не се појавувале на работните места.

Нема достапен опис

-Danela Arsovska

Го правиш она, што ни еден македонски политичар нема храброст ни во сон да го направи.

Го правиш она што Македонскиот народ очекува од своите политичари да биде направено.

Ти се поклонувам❗

Закани кон Градиначалничката на Скопје Данела Арсовска упати Директорот на УЈП Скопје, Абдул Селам Селами затоа што во Комунална Хигиена им се прекинати договорите на 33 лица што со месеци и години зимале плата, а не оделе на работа.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.