Колумни

Јанаки Митровски повика на апсење на Спасовски: Намерно немаше полиција, а последно што проверив, Спасовски беше министер

t

Намерно немаше полиција, а последно што проверив, Спасовски беше министер, коментира адвокатот Јанаки Митровски по тешки инциденти и напади кај Скендер бег.

ВМРО вика ДУИ и СДСМ исценирале. СДСМ и ДУИ викаат ВМРО и ЛЕВИЦА.
И двете варијанти се супер можни. Можна е и трета варијанта, да пукал самостојно, бил револтиран, камења летале итн. Пукање кон толпа не оправдува НИШТО! Исто како што не оправдува да му се каменува хотелот, ако му бил каменуван.
И тука некаде доаѓа поентата. Каде беше полицијата? Демек не знаат да проценат дкеа тука е најризично за судир? Намерно немаше полиција, а последно што проверив, Спасовски беше Министер, вели тој.

Нема достапен опис

Адвокатот бара апсење на министерот за внатрешни работи.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.