Балкан

ЈА ЗЕМА НА 23 ГОДИНИ – KАКО СЕГА ИЗГЛЕДА ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА НА ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ (ФОТО)

Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред неа Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина.Поранешната сопруга се вика Весна, а Жељко со неа стапи во брак на свои 23 години.

zelko

Со својата долга црна коса и црни очи може да се каже дека и таа како и сегашната партнерка на пејачот, изгледа одлично.

Kако што јавија српските медиуми, пејачот пред две години побарал од Српската православна црква да му го поништи првиот брак за да може на вечна љубов да и се заколне на Јована.3zelko2zelko1zelkoПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.