Колумни

Ја релативизира метлата со дефокус за можни избори Дрн дрн

Оваа глупоста со “ветингот” во МВР ми заличува на Писмото на Тито и Извршното биро на ЦК КПЈ за испитување на потеклото на имотот во 70 – те години од минатиот век. Акција: имаш куќа врати стан!!! Знаете – заврши неуспешно… Во МВР, а посебно во УБК, требаше да се спроведе една друга истрага за законитоста во постапките на раководни и други лица во монтираните политичко – полициско – судски процеси во време на Хунтата на Грујо. И за многубројните злоупотреби на моќта на оваа Служба, се разбира… Така, ова со “ветингот” е само уште една епизода од циркуската претстава која ни се сервира во замена за невоспоставувањето на системот на одговорност и владеење на правото! Згора на тоа, по сите прописи и по логика оваа обврска/задача е во надлежност на УЈП а не на МВР! Претеравте со демагогија!!

Германија и да прифати можен датум, Франција, Холандија и Данска се дефинитивни блокирачи, така што не ми се јасни информациите само за Берлин.

pismo

 Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.