Македонија

„Ја излези Ѓурго“ во македонско Тетово: Жива е Македонија!

t

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва е во Тетово во рамките на кампањата за локалните избори за избор на Совет на општината.

Од Жена паркот тој сподели впечатоци од прекрасната атмосфера и испрати порака дека жива е Македонија.

Иницијативата „Го сакам Тетово” на 10 и 11 август организира големи бесплатни концерти на Ламбе Алабаковски и Некст тајм.

Младите во Тетово се заборавени и секој ден го напуштаат нашиот град. Мора сите заедно да придонесеме за едно подобро Тетово, за еден подобар живот со подобри услови, иднина и опстанок на младите во Тетово, велат од иницијативата „Го сакам Тетово”.

Освен овие музички концерти, ова иницијатива најавува и други вакви или слични настани до крајот на летото.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.