МакедонијаТОП

ЈА БОРЈАНЧО БЕЕЕ ШВАЛЕРИШТЕ СТАРО И АРСО НЕ ТИ Е РАМЕН….

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПАЛАНКА И ЕДНА СНАШКА НА ДАНЕ, ТОПЛА СЕМЕЈНА ПРИКАЗНА

Општина Крива Паланка назначи службеник за млади

Нема достапен опис

Борјанчо си ја вработи советничката во Совет на Општина Крива Паланка, Даниела Милошевски. Со вработување на Советничката прекрши неколку членови од Законот за судир на интереси. Г-ѓа Милошевска,искористувајќи ги своите овластувања извршила незаконско влијание кај градоначалникот да се вработи. Градоначалникот во Огласот ставил услов да има завршено албански јазик и така однапред оневозможил да има други канидати.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.