ЗабаваТОП

ИЗВИНИ КОМШИЈА, АМА ВАКОВ СРАМ НЕ СЕ ТРПИ, ЦЕЛ СВЕТ НИ СЕ СМЕЕ ЗАРАДИ ВАШАТА УТКА

КАДАР НА ТИТО ПЕТКОВСКИ Е ОДГОВОРЕН ЗА СТАДИОНОТ...

ОБВИНУВАЊА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ПУИГ ОД СТРАНА НА СМЕНЕТИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УПРАВЕН ОДБОР ИСЕНИ, ВО ИЗЈАВА ДИРЕКТОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА СЕ Е ЛАГА!

ОТКРИТИЕТО НА МУРИЊО СТАНА ХИТ ВО СВЕТОТ

Срамот е голем, цел свет ни се смее за малите стативи, нема кој не објави (ФОТО)

Откритието на Жозе Мурињо дека на Арената „Тодор Проески“ биле поставени помали стативи е една од главните вести во речиси сите светски медиуми.

Демант од АДСДП: Головите беа регуларни, ги сменивме само за атер на Мурињо

тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо крена бура со неговиот коментар дека головите на Националната арена „Тодор Проески“ не се исти, односно едниот е помал, по што се консултирал со делегатот од УЕФА и била направена промена на голот. а за тоа пишуваа сите светски медиуми.

АД за изградба и стопанисување ги отфрли овие тврдења на медиумите и соопшти дека головите биле во рамки на правилата на УЕФА.

„Пред почетокот на овој натпревар, исто како и пред сите меѓународни натпревари делегат на УЕФА и судиите извршија проверка на целокупниот терен. По детално извршената проверка, од нивна страна беше потврдено дека се задоволени условите за одржување на натпреварот. Димензиите на рамките на головите беа во рамки на УЕФА правилата, односно делегатот на УЕФА и судиите констатираа дека се во рамки на дозволеното отстапување. По реакцијата на тренерот на Тотнем, во интерес на натпреварот , висината на двата гола веднаш беше минимално корегирана. На официјалната интернет страница на екипата на Тотенхем не само што немаше какви било забелешки за условите за игра, туку сите објави беа во насока на пофалби за одличната организација на натпреварот и условите за игра . Во изминатите 20 дена на Националната Арена „Тодор Проески’’ беа одиграни 5 меѓународни натпревари и сите ги поминаа ригорозните инспекциски контроли на УЕФА. АДСДП смета дека ваквите написи, без дополнителна проверка на фактите се единствено на штета на спортот и спортските работници во државата, како и на максималните напори кои ги вложува раководството на АДСДП во одржувањето на Националната Арена „Тодор Проески’’ според сите светски стандарди“, соопштија од АДСДП.

Македонија

Заболени
25,473
Мртви
874
Излечени
18,047
Активни
6,552
Last updated: 23/10/2020 - 10:26 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker