МакедонијаТОП

ИЗЛЕЗЕТЕ И ПРОТЕСТИРАЈТЕ ШТОМ АЛБАНСКИ НАЦИОНАЛИСТ ВИКА ДА НЕ ИСКАЧАТЕ ПОСРАН Е ДО ЈАЈА БАШ НАПРОТИВ СИТЕ НА ПРОТЕСТ!

Драги сограѓани,
Немојте да потпаѓате на вакви евтини финти. Само погледнете го баналниот изговор за протестот… Зар треба да се протестира за полицијата да си ја врши својата работа?
Овој протест е организиран само поради една причина… Локални избори!
Не дозволувајте да бидете играчка за некоја политичка партија.
А да, тие партии што мислат дека повторно ќе успеат да добијат некоја општина со националистичка реторика, сетете се што му се случи на Груевски. Сетете се што се случи во Арачиново. Сетете се што му се случи на Села во Струга.
А веројатно знаете како победи Шилегов во прв круг. Знаете и како СДСМ победи во Бутел.
А ќе дознаете што ЌЕ му се случи на Богдановиќ во Центар…
Затоа, овие локални избори само со програма и квалитетни кадри.
Можно е да е слика од текст


Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 08:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.