Црна Хроника

Изгоре пилана со погон за производство на столови во струмичко Ново Село

Во 3 часот ноќеска во пожар изгоре пилана со погон за производство на столови во Ново Село, информираа од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

Во гаснењето на пожарот учествувале четири противпожарни возила и десет пожарникари.

Причинета е голема материјална штета, а пожарот бил изгаснат околу 6 часот.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.