ЗанимливостиКолумни

ИЗГОР: Кашкавал 1.305 денари – Изгледа со се газдарицата се продава, нема друго објаснување

Цените на млекото и млечните производи енормно пораснаа откако беше најавено дека веројатно ќе следува млечна криза во регионот.

Веќе неколку дена на социјалнитте мрежи граѓаните се жалат дека цените на млечните производи се зголемени и дека ваквите продукти кои досега се сметаа за едни од основните, сега веќе стануваат луксуз.

На Твотер се појави фотографија од меркет на која може да се забележи дека цената на кашкавалот е 1.305 денари, а твитерџијата напиша дека нема друго објаснување за цената, освен дека и овцата се продава со парчето кашкавал.

Директорката на Државниот пазарен инспекторат пак, нагласи дека инспекторите се на терен и дека нема неоправдано зголемување на цените на млекото и млечните производи.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.