Македонија

Изет Меџити ја pacипa kaлимepaта со Ахмети и пpeминyвa во БECA?

Извори блиски до „Движењето Бeca“ за порталот на албански јазик News33, изјавуваат дека некои членови на ДУИ кои го поддржуваат Изет Меџити ќе се приклучат кон партијата на Касами.

На оваа група се очекува да и се придружат некои поранешни членови на политички партии од Тетово. Исто така, се вели дека и Имер Селмани, ќе се приклучи кон оваа група.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.