Црна Хроника

Избоден затвореник во „Идризово“, се бори за живот во болница

Американски државјанин со потекло од Струга бил избоден во затворот „Идризово“ во Скопје, дознава „Скопје1.мк“. Според информациите, станува збор за 36-годишно лице кое издржувало казна поради пресуда за недозволена трговија со дрога.

Тој, бил прободен од друг затвореник, а во болница завршил со две рани. Затвореникот се бори за живот во комплексот клиники во Скопје.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.