Живот

Истopиcка фотографиja од чeтaтa на Питy Гyли непосредно пpeд пристигнувањето на тypcкиот acкep во Kpyшево

Tвит на денот

-А сега една грандиозна слика од #четата на Питу Гули која броела околу 350 воостаници, непосредно пред нападот на турскиот гарнизон во родното #Крушево. Војводата Питу е качен на коњ, доле лево на сликата.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 19:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.