МакедонијаТОП

Исто како Грујо и Жан вадел пари од сметките и префрлал за да може да збрише од тука и да не оди 10 години во затвор

Нема достапен опис

АПАСИЕВ ПРЕД РАЗВОД, ФАТЕН ВО ЉУБОВНА АФЕРА!

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Можеби е цртан на 1 лице и текст

Движење во сметките на кардиохирургот Жан Митрев била причината обвинителство да бара одземање на пасошот, поради опасност од бегство – дознава ТВ 24 од извори во истрагата.

ТВ 24 го контактираше адвокатот на Митрев Гоце Цоневски, но тој одби денеска да даде изјава. Не одговори ниту на прашањето дали е поднесена жалба на судскта одлука за одземање на пасошот на Митрев.

Најави одговори на прашања в понеделник.

Поради опасност од бегство на д-р Жан Митрев му беше одземен пасошот. Му се закануваат од една до 10 години затвор, ако Oбвинителството докаже дека ги измамил пациените во неговта клиниката, лечејќи ги од ковид 19, со системот на хемофилтрација.

Жан Митрев беше на распит во обвинителството, по што надлежниот јавен обвинител Гаврил Бубевски нареди истрага против него. Обвинителството на 18 јули годинава оформи предмет откако ИРЛ објави истражување за работата на клиничката болница „Жан Митрев“ и доктор Жан Митрев.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.